איך משחקים סוליטר קלאסי – הוראות וכללי משחק

סוליטר קלאסי זה בין המשחקים הפופולארים ביותר שנמצאים ומגיעים יחד עם כל מחשב או נמצאים בכל פלטפורמה אפשרית שאפשר להתקין ולשחק בחינם.
בהתחלה כשרק ניגשים למשחק, חושבים שהמשחק הוא ברור מראש וממש קל לשחק בו, אך כשמגיעים בפועל לשחק מבלי לדעת את החוקים, ישר נתקעים ולוחצים על הכפתור של הרמז. אז אם הגעתם לשלב הזה שנתקעתם בגלל שאתם עדיין לא למדתם את ההוראות, הגיע הזמן שלכם ללמוד לשחק סוליטר קלאסי.

המדריך בקצרה לעצלנים:

המשחק ברובו מחולק לשתי חלקים, מיון ראשוני ומיון סופי, הקלפים שפתוחים בשולחן משמשים אתכם למיון הראשוני, אתם צריכים לסדר את הקלפים מהגבוה לנמוך בצבעים שונים, לאחר מכן או תוך כדי תוכלו להתחיל את המיון הסופי ולשבץ את הקלפים מהנמוך לגבוה אך הפעם כן לפי אותו צבע וצורה בארבעת התאים המוגדרים מראש, שימו לב שבמקומות המוגדרים הקלף הראשון חייב להיות אס-A.
לפעמים באמצע המשחק לא יהיו לכם עוד מהלכים ולכן זה בדיוק הזמן הנכון לשלוף קלף נוסף.
אם תצליחו לסדר את כל הקלפים לפי הצורה מהנמוך ביותר A לגבוה ביותר K בארבעת המקומות, סיימתם בהצלחה.
לפעמים תגיעו למצב שאף מהלך לא מקדם אתכם במשחק, כלומר נכשלתם והמשחק נגמר.

*ראשית, אנחנו יוצאים מנקודת הנחה שאתם משחקים את המשחק בצורה דיגיטלית/אונליין ולא מחפשים ללמוד כיצד צריך לסדר את המשחק, לכן במדריך הזה לא נסביר כיצד מסדרים את הלוח של סוליטר קלאסי.


מה המטרה בסוליטר קלאסי?

המטרה הסופית בסוליטר קלאסי היא לסדר ולמיין את 52 הקלפים לפי סדר מהקלף הנמוך(אס-A) לקלף הגבוה( מלך-K(King)) וגם לפי הצורה של הקלפים(תלתן, לב, יהלום, עלה), ולמקם אותם בארבעת המקומות של הקלפים המוגדרים מראש בקצה העליון הימני של המסך.
במילים אחרות אתם אמורים למיין את הקלפים ל-4 קבוצות מהקלף הנמוך לגבוה כך שבכל קבוצה אותו הצבע ואותה הצורה.
לדוגמא קבוצה אחת בנויה רק מקלפים של תלתן שחור ומסודרת מאס עד המלך, כך לכל הצורות.
כלומר זאת המטרה הסופית, והדרך לשם זה בדיוק המדריך לאיך משחקים סוליטר קלאסי.

איך משחקים סוליטר קלאסי?

תחילה נציין שהקלפים שמרכיבים את המשחק הם כל הקלפים מאס עד המלך כלומר מA עד King, בכל הצורות, הקלף הגבוה ביותר הוא המלך, לא משתמשים בג'וקרים. סך הכל 52 קלפים.

אחרי שמבינים שהמטרה הסופית היא סידור ומיון כפי שמתואר בפסקה הקודמת, הדרך לשם מלווה גם במיון ראשוני.
כלומר הסוליטר מתחלק לשתי חלקים, מיון ראשוני וסופי, המיון הסופי והחוקים שלו פורטו בפסקה קודמת, לכן כעת נסביר את השלב של המיון הראשוני,
בתחילת המשחק הקלפים מחולקים ומסודרים במספר ערימות כך שבקצה שלכם נותר קלף גלוי, בצד המשחק יש חפיסת קלפים שאמורים לעזור לכם במיון הראשוני ובצד אחר ישנם ארבעת תאים שנועדו למיון הסופי, כעת בעזרת הקלפים הפתוחים בקצה בערימות יש צורך לבצע את המיון הראשוני, המיון הראשוני שונה מהמיון הסופי, במיון הראשוני צריך לסדר את הקלפים דווקא ברצף מהקלף הגבוה ביותר לקלף הנמוך ביותר, כלומר מהקלף King-מלך לקלף A-אס, אך הפעם בשונה מהמיון הסופי, במיון הראשוני כל קלף יכול להיות מונח רק על צבע שונה ממנו, אדום יכול להיות מונח רק על שחור, ושחור יכול להיות מונח רק על אדום.
תוך כדי המיון הראשוני ניתן או שזה יהיה נחוץ להמשך המשחק לשבץ כבר את הקלפים בארבעת התאים, לפעמים שיבוץ קלפים בארבעת התאים יעזור לכם להמשיך למיין את המיון הראשוני.
כפי שפורט למעלה, בארבעת התאים הקלפים הפעם יהיו מסודרים מ-אס A עד המלך מהנמוך לגבוה והפעם לפי אותו צורה וצבע. ככה תבצעו את שני המיונים עד שתצליחו לשבץ את כל הקלפים בארבעת התאים וזאת הדרך לנצחון.

המיון הראשוני נשמע פשוט, אך זאת בדיוק הבעיה, לפעמים הדרך למצוא קלף שישלים לכם רצף יהיה כרוך בחשיבה ותמרון בין הקלפים, לפעמים תגיעו למצב שכבר ארגנתם מספר קלפים במיון הראשוני, ותהיו צריכים לקחת אותם לקבוצה אחרת כדי לפתוח את הקלף הסגור מעליהם.
ולפעמים תגיעו למצב שכל המהלכים בשולחן לא עוזרים ואף קלף שאתם שולפים לא תורם ולא מקדם אתכם במשחק, זה אומר שנפסלתם, אין עוד מהלכים חוקיים והמשחק נגמר.

טיפים וצורת משחק בפועל, אז איך משחקים בפועל?!

אז יש את השלב של המיון הראשוני והמיון הסופי, בתחילת המשחק שימו לב שיש קלפים פתוחים וקלפים סגורים, ראשית אם אין לכם דרך אחרת או רעיון אחר שעולה לכם לראש או אסטרטגיה כלשהי, סדרו את הקלפים הפתוחים אחד על השני לפי החוקים של המיון הראשוני, כאשר נגמרו לכם האפשרויות למיון, יש לכם חפיסת קלפים סגורה בקצה העליון השמאלי של המסך, לחצו על החפיסה כדי לגלות קלף נוסף שיעזור לכם במיון הראשוני, ככה אם יגיע לכם קלף מועיל למיון הראשוני, תשבצו אותו, אחרת תגלו עוד קלף.

שימו לב תוך כדי המיון הראשוני כן תוכלו לשלב את המיון הסופי, כלומר אתם לא חייבים להשלים את כל המיון הראשוני כדי להגיע למיון הסופי. תוך כדי המיון הראשוני תתחילו כבר להניח בארבעת המקומות המוגדרים מראש את הקלפים הנמוכים ביותר, אתם חייבים להניח את הנמוך ביותר כלומר רק A יכול להיות מונח ראשון וכך לפי הסדר.
גם, במהלך המשחק במיון הראשוני, לדוגמא יקרה מצב בו ישאר לכם מקום/תא ריק אליו תוכלו להניח רק קבוצה של קלפים שמתחילה עם המלך, כלומר על תא ריק שנוצר לכם במהלך המשחק בלוח של המיון הראשוני אפשר להניח רק מלך כקלף בודד או כמובן קבוצה של קלפים שמתחילה עם המלך.

אוקי, הבנתי איך משחקים אבל איך מסיימים?

אם הצלחתם למיין בארבעת המקומות המוגדרים מראש את הקלפים לפי הצורה מהנמוך לגבוה, ברכותינו, סיימתם את המשחק בהצלחה.
או כפי שצוין למעלה, אם אתם לא מצליחים למצוא אף מהלך שתורם לכם למיון הסופי, תנסו להשתמש ברמז שהמשחק מציע, לפעמים מפספסים עם העין צעד או שכנראה הגעתם למבוי סתום ונכשלתם במשחק והמשחק נגמר.

אז כידוע, הדרך ללמוד ולדעת הכי טוב במיוחד במשחקים מהסוג הזה, זה להתחיל לשחק ולצבור ניסיון, לחצו למעבר למשחק -> סוליטר קלאסי

(Visited 537 times, 1 visits today)